شیشه دوجداره قابی است که از دو یا چند لایه شیشه موازی هم تشکیل شده‌. بین دو شیشه “فاصله‌ای چند میلی‌متری قرار دارد. این فضای خالی معمولاً با هوای خشک یا گازی بی‌اثر مانند گاز آرگون پر می‌شود. تفاوت اصلی شیشه دوجداره با یک شیشه ساده در همین فضای خالی است. این فضای پر شده از گاز اجازه انتقال و جابجایی گرما و سرما را نمی‌دهد. و به دلیل عدم هدایت دما و صدا، شیشه مانند یک عایق بین محیط داخلی و خارجی عمل می‌کند.

شیشه دوجداره، به دلیل داشتن دو لایه شیشه‌ای، به طور معمول از شیشه‌ای با ضخامت بیشتر تشکیل شده است. که می‌تواند دمای محیط داخلی را بهتر کنترل کند. همچنین، این نوع شیشه می‌تواند کارایی انرژی ساختمان را بهبود بخشد و هزینه‌های انرژی را کاهش دهد.

با توجه به اینکه شیشه دوجداره باعث کاهش انتقال صدا از خارج به داخل ساختمان می‌شود، این نوع شیشه برای مناطقی با شلوغی راه‌ها و یا صدای بلند از مزایای بیشتری برخوردار است. همچنین، می‌تواند جلوی افتاب‌سوختگی و افتاب‌نوردیدگی را بگیرد و در نتیجه، به کاهش هزینه‌های خنک کردن ساختمان کمک می‌کند.

در کل، شیشه دوجداره یک راه حل موثر برای بهبود کارایی انرژی ساختمان‌ها است که همچنین می‌تواند به کاهش هزینه‌های انرژی و بهبود شرایط راحتی در داخل ساختمان کمک کند.

همچنین، بسته به نوع شیشه‌های استفاده شده در هر لایه از شیشه دوجداره، می‌توان نوع دیگری از تقسیم‌بندی در نظر گرفت. به عنوان مثال، شیشه دوجداره با لایه داخلی شیشه ایمن و لایه بیرونی شیشه ساده، یا بالعکس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست