شناخت دستگاه برش زهوار یو پی وی سی  

در روند تولید در و پنجره به صورت دو جداره از پروفیل های مختلف استفاده می کنند که لازم است تا این پروفیل ها در ابعاد و زوایای گوناگون برای نصب در هر محل برش بخورد.
برای تولید پنجره های دوجداره باید چندین مرحله کاری طی شود، تا در نهایت پروفیل های ‏upvc برای نصب پنجره های دوجداره آماده گردد.
برای اینکه به شکل بهتری خط تولید پنجره دوجداره کار خود را انجام دهد و در نهایت محصولات با کیفیت بالا ارائه گردد نیاز به دستگاه های پیشرفته برای انجام هر کدام از مراحل کاری است.
دستگاه زهوار یو پی وی سی یکی از دستگاه های مهم در خط تولید پنجره دوجداره بوده که این دستگاه در چند مدل مختلف تولید و به بازار ارائه می شود.
دستگاه برش زهوار یو پی وی سی با داشتن دو تیغه در زاویه ۴۵ درجه به صورت ثابت، امکان برش فارسی بر را فراهم می‌ کند که برش فارسی بر موجب بالاتر رفتن کیفیت کار می گردد.
در حال حاضر این دستگاه به گونه ای تولید شده که امکان برنامه ریزی به صورت خودکار را داشته و با توجه به سیستم عاملی که درون این دستگاه‌ ها قرار می گیرد، می توان برخی از برنامه ها را از قبل در آن مشخص نمود.
دستگاه زهوار معمولاً در دو مدل ایستاده و رومیزی به بازار ارائه می ‌گردد که هر مجموعه می ‌تواند با توجه به شرایط خود هر کدام از این دستگاه های با کیفیت بالا را تهیه کند.

 

ویژگی های خاص دستگاه برش زهوار  

بر روی دستگاه برش زهوار یو پی وی سی دو تیغچه اضافی قرار می ‌دهند که موجب بالاتر رفتن کیفیت و آسان تر شدن روند کار می گردد.
بر روی دستگاه سیستم عامل خودکار قرار گرفته که به راحتی از نقطه شروع تا بازگشت، پروفیل را در جای خود ثابت نگه می دارد.
این دستگاه مجهز به سیستم شبیه ساز شیشه بوده به همین جهت زهوار کاملاً مطابق اندازه برش می خورد.
بر روی این دستگاه نیاز به استفاده از قالب های تنظیمی نیست؛ زیرا به صورت دیجیتال تمامی برنامه ها را مشخص می نمایند.
در این دستگاه که قابلیت دو برش در یک زمان را دارد، می توان سرعت برش ها را نیز تنظیم نمود

 

مشخصات فنی دستگاه برش زهوار یو پی وی سی 

قبل از اینکه به بررسی مشخصات فنی دستگاه برش زهوار ‏upvc بپردازیم باید ابتدا با زهوار پنجره دو جداره بیشتر آشنا شویم، به این صورت به شکل بهتری می‌ توان نحوه کارکرد این دستگاه را درک کرد.
زهوار معمولاً پروفیل ساخته شده از upvc یا آلومینیوم است که در پنجره های دوجداره وظیفه ثابت و فیکس نگه داشتن شیشه بر روی فریم را به عهده می‌ گیرد.
معمولاً زهوار باید به‌گونه ‌ای تولید شود که پس از قرار گیری شیشه داخل فریم پروفیل، بتواند با زاویه ۹۰ درجه یا ۴۵ درجه برش خورده و در شیار انتهایی پروفیل نصب شده و به خوبی از شیشه بدون هیچ تکان یا فاصله نگهداری کند.
برخی از مشخصات فنی دستگاه شامل موارد ذیل است:

  • وزن دستگاه حدود ۱۵۰ کیلوگرم که نشان کیفیت بالای آن می باشد.
  • بر روی کلیه بخش‌ های بدنه آن رنگ کوره ای پودری الکترواستاتیک قرار گرفته که کیفیت دستگاه را بالاتر می برد.
  • این دستگاه از سرعت و دقت بی نهایت بالا برخوردار بوده و به راحتی می توان بر روی زهوار ها شیشه های دوجداره را نصب کرد.
  • دستگاه برش زهوار ایستاده به شکل کاملاً اتوماتیک بوده و از ایمنی بالایی برخوردار می باشد.
  • در این دستگاه کوچک پمپ بسیار قوی قرار گرفته که با استفاده از دکمه عمل گر آن زهوار یو پی وی سی در مهلت تعیین شده کاملاً ثابت باقی می ماند.
  • پشتیبانی کردن از دو نوع برق تک فاز و سه فاز، امکان استفاده از این دستگاه را راحت تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست